Úvodní strana >> Aktuality >> Pro práci zabíjet: Nebezpečně přesvědčivá ponurá jízda do velmi blízké budoucnosti

Pro práci zabíjet: Nebezpečně přesvědčivá ponurá jízda do velmi blízké budoucnosti

Pro práci zabíjet: Nebezpečně přesvědčivá ponurá jízda do velmi blízké budoucnosti
Stanislava Nopová
18. 9. 2011

Tak začala vznikat nová kniha Pro práci zabíjet 

Sametová revoluce byla nedávnou minulostí, světlé kapitalistické zítřky se draly kupředu. Pozvaný ministr v rádiu odpovídal na dotazy posluchačů. Diskuze tekla jako med, nejoblíbenější politik řekl osudnou myšlenku, která zněla zhruba takto:
 
„Tato země by mohla být tou nejlepší a nejlépe prosperující na světě. Měli bychom nejméně úředníků, žádnou byrokracii, všichni obyvatelé by byli z pohledu zvenčí hmotně nejbohatšími. Chtělo by to vážně málo. Sedm odborníků, vůdčích osobností, ochotných pracovat na doraz pro obecné blaho. Nejdůležitějšími podmínkami by bylo, aby se vzájemně shodli, respektovali svá rozhodnutí a uznávali bez výhrad jeden druhého.“
 
Redaktorka reagovala, že je to fantastické.
 
Politik dodal: „Myšlence chybí jediné. Není reálná. Sedm lidí se nikdy nemůže bez výhrad shodnout.“
 
Někdy může být inspirací politik, múza v mužském podání. Stačí poslouchat rádio, vařit oběd pro rodinu a uvažovat o životních peripetiích, které jak se zdá, nemají řešení. A najednou je to tady! Myšlenka, nápad, děj, nový příběh. Tak začala vznikat kniha Pro práci zabíjet.

Schopní profesionálové se skutečně sešli, řídili stát. Pevnou rukou, bez vzájemných osočování, k jedinému cíli. Ke svému cíli.
Pro práci zabíjet
Stanislava Nopová: Pro práci zabíjet. Nakladatelství Chrysos 26. 368 stran. Cena 259 Kč.
Doporučit  Doporučit známému RSS zdroje
Sdílet: Linkuj Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook pridej.cz TopČlánky

internetové knihkupectví eshop knihy.tv, co vám může náš eshop nabídnout?

Originální knihy z našeho internetového obchodu uvedou váš život do chodu * Kniha je přítel člověka, u nás najdete přátele * knihy.tv jako dobrý důvod ke čtení až do rána * Naše knihy jsou ideálním dárkem. Proč byste ale neobdarovali také sami sebe? * Z pohodlí domova získáte on-line nové zajímavé knihy a knížky * Pro nás je každý čtenář V.I.P. * Knihy a knížky od nás jsou ideální na dovolenou, prázdniny, pro volný čas i cestování * Nemusíte shánět naše knihy a knížky v knihkupectvích, nakupujte přímo u pramene * Naše knihy jsou levné, z výplaty vám uzobnou málo * Knihy spisovatelky Stanislavy Nopové jsou nevšedním čtením pro všední dny * V našem internetovém obchodě s knihami můžete zakoupit knihy bez registrace * Knížky k svátku, na narozeniny, sobě pro radost nebo jako dárek k Valentýnovi * Přejeme vám hezké zážitky s našimi knihami * internetové knihkupectví eshop knihy.tv je součástí nezávislého nakladatelství Chrysos 26.
knihy.tv © Copyright 2014, všechna práva vyhrazena.     Mapa stránek | Podmínky použití | Ochrana osobních údajů | Pro knihkupce | Affiliate program | RSS
Redakční systém Animáto.