Úvodní strana >> Články >> Městská knihovna Český Těšín se pyšní novou literární kavárnou

Městská knihovna Český Těšín se pyšní novou literární kavárnou

Městská knihovna Český Těšín se pyšní novou literární kavárnou
Renáta Nevelöšová, Městská knihovna Český Těšín
18. 7. 2010
Městská knihovna Český Těšín se pyšní novou literární kavárnou
 
Na místě legendární dávné kavárny Avion vyrostla na levém břehu řeky Olše, spojující Český Těšín s Cieszynem, za necelý rok její replika. Kavárna ve tvaru půlkruhu na tomto místě fungovala před válkou pouhých sedm let, avšak stala se jedinečným a oblíbeným centrem kulturního společenského života Těšíňanů, ale také místem setkání pašeráků, kteří žili z příhraničního obchodu.
 
Kavárna Noiva navázala na tradice legendárního Avion
 
Kavárna prostě k Těšínu patřila a je částí jeho historie. Byla poškozena při výbuchu mostu v roce 1939. Legendární budova se na hranici opět vrací. O její obnovu se zasloužila radnice v rámci česko polského projektu Revitalpark 2010, na jehož realizaci získala dotace.
Autorem architektonického návrhu je Czesław Mendrek a Andrea Šacherová, která navrhla interiér. Kavárna je v retro stylu, interiér působí dojmem nostalgické vzpomínky na bývalou kavárnu. Je vybaven stylový nábytkem včetně starých artefaktů, které mají evokovat dobovou atmosféru. V prvním podlaží si mohou návštěvníci posedět v zimní zahradě, v létě pak na terase s nádhernou vyhlídkou na okolí. Budova patří městu, spravuje ji městská knihovna .
 
Pozvánka na dobrou kávu a hezké čtení
 
Čítárna a literární kavárna Noiva nabízí také denní tisk, vybrané časopisy a rovněž regionální literaturu. Návštěvníci si zde mohou posedět u kávy a zákusku, přečíst si čerstvé noviny nebo se připojit na internet. K dispozici jsou 4 notebooky. O kavárenské občerstvení se starají studenti místní hotelové školy. Kromě četby a kávy se lidé mohou těšit i na koncerty, autorská čtení, výstavy či jiné zajímavé akce. A proč Noiva a ne Avion?
Kavárna s názvem Avion již ve městě existuje a je registrovanou ochrannou známkou. Proto byl zvolen název NOIVA, což představuje zkratku z prvních písmen slov : Noviny-Obrazy-Internet-Vize-Asociace.
Nezapomeňte při návštěvě našeho města přijít si vypít dobrou kávu do kavárny a čítárny Noiva. Jste srdečně zváni.   
 
Interiér kavárny NOIVA
Interiér kavárny NOIVA
Doporučit  Doporučit známému RSS zdroje
Sdílet: Linkuj Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook pridej.cz TopČlánky

internetové knihkupectví eshop knihy.tv, co vám může náš eshop nabídnout?

Originální knihy z našeho internetového obchodu uvedou váš život do chodu * Kniha je přítel člověka, u nás najdete přátele * knihy.tv jako dobrý důvod ke čtení až do rána * Naše knihy jsou ideálním dárkem. Proč byste ale neobdarovali také sami sebe? * Z pohodlí domova získáte on-line nové zajímavé knihy a knížky * Pro nás je každý čtenář V.I.P. * Knihy a knížky od nás jsou ideální na dovolenou, prázdniny, pro volný čas i cestování * Nemusíte shánět naše knihy a knížky v knihkupectvích, nakupujte přímo u pramene * Naše knihy jsou levné, z výplaty vám uzobnou málo * Knihy spisovatelky Stanislavy Nopové jsou nevšedním čtením pro všední dny * V našem internetovém obchodě s knihami můžete zakoupit knihy bez registrace * Knížky k svátku, na narozeniny, sobě pro radost nebo jako dárek k Valentýnovi * Přejeme vám hezké zážitky s našimi knihami * internetové knihkupectví eshop knihy.tv je součástí nezávislého nakladatelství Chrysos 26.
knihy.tv © Copyright 2014, všechna práva vyhrazena.     Mapa stránek | Podmínky použití | Ochrana osobních údajů | Pro knihkupce | Affiliate program | RSS
Redakční systém Animáto.