Úvodní strana >> Informace >> Autorka Stanislava Nopová

Autorka Stanislava Nopová

Mini - biografie Stanislavy Nopové

Stanislava Nopová, narozena 26. května 1953, ve Zlíně.
Po maturitách na Střední všeobecně vzdělávací škole ve Zlíně a na Střední zdravotnické škole v Brně, pracovala jako rehabilitační specialistka. Po dlouhodobé nemoci opustila na jaře roku 1989 zdravotnictví. Následovaly různorodé profese: květinářka, distributorka textilu, účetní, finanční poradce, manažerka v pojišťovně. Současně studovala literaturu a tvůrčí psaní. Několik let ve volném čase psala pohádky, verše pro děti, povídky. V lednu 1999 odjela na studijní pobyt do Austrálie, kde setrvala do září roku 2001. Po návratu do České republiky publikovala Stanislava Nopová v novinách a časopisech. První kniha vyšla v listopadu roku 2002. Byl to cestopis a průvodce v jednom o pátém kontinentu, s výstižným názvem: To nejlepší z Austrálie, podtitul: "Zajímavosti, studium, práce, imigrace." Kniha vyšla v listopadu roku 2002. Zástupkyně australského imigračního oddělení autorce při prezentaci knihy osobně poděkovala za kvalitní a pravdivé informace.

Následně chtěla Stanislava Nopová vydat román Daiquirita, ale jeho realizace a konečná verze stála hodně úsilí. V roce 2004 byl text připravený pro grafickou úpravu. Majitel malé firmy a tiskař v jedné osobě slíbil, že provede vše, co je potřeba a knihu připraví k realizaci. Tento člověk však s podklady zmizel. Nebral telefony, neodpovídal na dopisy, nevyskytoval se ve svém bydlišti. Z důvodu možného zcizení rukopisu autorka zveřejnila část díla pod pseudonymem S. H. York a rozběhla v lednu 2005 první internetové čtení z tohoto velkopříběhu na www.daiquirita.cz. Za pomoci grafiků a tiskařů z několika tiskáren se po více než roce konečně podařilo získat rukopis zpět. Tuto knihu se nakonec Stanislava Nopová rozhodla publikovat pod svým jménem, stejně tak i své další knihy.

Cestopis a průvodce To nejlepší z Austrálie, zajímavosti, studium, práce, imigrace

V knize To nejlepší z Austrálie Stanislava Nopová představila australský kontinent nejen z hlediska všeobecně známých faktů, ale především z pohledu osobních zážitků, dojmů a vtipných postřehů. V roce 2003 To nejlepší z Austrálie, patřilo v knihovnách k nejvíce půjčovaným titulům o Austrálii.
Cestopis a průvodce v jednom je stále aktuální. Je rádcem všem, kdo se chtějí na pátý kontinent vydat za prací, studiem, či jen tak za poznáním.

Kniha pro děti Za útesem leží svět, TORIDI

V dětské knize Za útesem leží svět autorka čerpá námět především z Austrálie. Jde o příběh české holčičky, která má velmi zaneprázdněné rodiče. Když jí připraví cestu za babičkou do Austrálie, zrovna se své dceři nezavděčí. Má cestování plné zuby. Chce být s kamarády, touží lyžovat, prožít normální Vánoce. Ale rodiče to naplánovali jinak. A tak se hlavní hrdinka Diana seznámí v Sydney s japonskou kamarádkou Rieko a australským chlapcem Thomasem. Spolu pak na břehu oceánu prožívají mnoho veselých příhod a dokonce i nebezpečných dobrodružství. Za útesem leží svět je kniha o přátelství, které nezná hranic, potěší děti i jejich rodiče.

Současný román pro ženy Daiquirita

Román pro ženy i muže Daiquirita je velkopříběh ze současnosti psaný dramatickým moderním stylem, svižně a má spád. Hlavní představitelka je žena středních let. Hana odmítá pouze snít o tom, že se jednou bude živit malováním, a proto se vydává netradiční cestou. Chce si pro začátek svého budoucího života vytvořit menší kapitál prací v zahraničí. Čekají na ni překážky i nečekaná překvapení. Z domova odchází jako manažerka, v cizině poznává extrémy nelegální práce. Smutek, strach, ale také odvaha a smysl pro humor patří k věčnému hledání štěstí a lásky. Děj se odehrává se na reálných místech tří kontinentů. Co znamená Daiquirita? To už je překvapení pro čtenáře.

Kniha z australského prostředí X Terra Incognita

Thriller X Terra Incognita je inspirován skutečným kratičkým příběhem zveřejněným v roce 2000 v novinách The Sydney Morning Herald. Novináři sice udělají cokoliv pro lepší prodej deníku, ale… Existuje neuvěřitelně rychlý noční běžec? Ohrožuje neznámé monstrum obyvatele? Australská poušť Sandy Desert o rozloze větší než Evropa je zdánlivě pustá a mrtvá. Přesto tady existují ohromná naleziště nerostného bohatství. Jsou zde i zlaté domy v podzemí? Terra Incognita, neznámá krajina, má půvab, tajemství i hrůzu. V hlavní roli této knihy jsou Australané, vyděšení cizinci a především Austrálie magická, bohatá, překvapivá, děsivá, přesto vábivá.
 

Akční thriller Riskantní prázdniny

Nepřipouštět si nebezpečí, nedbat na rady okolí. Kdo z mladých lidí někdy nepodlehl pokušení vyrazit za poznáním? Riskantní prázdniny si zvolila dívka z Brna, hrdinka působivého sci-fi thrilleru. Anastasia netuší, že zážitky na její výpravě předčí barvitou fantazii rodičů, kteří ji od dlouhé cesty zrazovali.
Vydala se sama napříč americkým kontinentem. Nikdo netuší, kde se právě nachází. Hra na dobrodružství skončila.
 

Kniha Pro práci zabíjet

Dystopie, thriller Pro práci zabíjet je zároveň napínavým dobrodružným příběhem s vizí sci-fi, který se odehrává na pozadí politické zvůle. Nezaměstnanost stále narůstá a stává se noční můrou statisíců lidí. Do života všech obyvatel země tvrdě zasahuje organizovaný zločin posvěcený z nejvyšších míst. Náhle je bez práce i hlavní hrdina Johan, který žil doposud normálním životem. Strach přivádí člověka do extrémních situací. Pud sebezáchovy je silnější než jsme si mysleli. Kam až může člověk zajít? Moderní gladiátor podstupuje zběsilý a nerovný boj o vlastní záchranu.
 

Kniha básní Dárek

Sbírka poezie Dárek je opravdu dárkem pro všechny, kteří si chtějí na chvíli odpočinout od shonu a starostí. Knížka přináší verše rytmicky drsné, ale další zase poeticky milé i vnímavé. Tyto básně právě tím, že jsou takové jako skutečný život, ale zároveň dávají i naději, dokáží oslovit široké spektrum veřejnosti.

Knihy Stanislavy Nopové 

Daiquirita
Román pro ženy | Nakladatelství Chrysos 26 | ISBN: 978-80-903145-0-4  
 
Pro práci zabíjet
Thriller | Nakladatelství Chrysos 26 | ISBN: 978-80-903145-1-1  
 
Riskantní prázdniny
Thriller | Nakladatelství Chrysos 26 | ISBN: 978-80-903145-2-8  
 
X Terra Incognita
Thriller | Nakladatelství Chrysos 26 | ISBN: 978-80-903145-3-5  
 
Za útesem leží svět
Literatura pro děti, mládež | Nakladatelství Chrysos 26 | ISBN: 978-80-903145-4-2  
 
Dárek
Poezie | Nakladatelství Chrysos 26 | ISBN: 978-80-903145-5-9  
 
To nejlepší z Austrálie
Cestopis, průvodce | Nakladatelství Chrysos 26 | ISBN: 80-903145-0-3  
Doporučit  Doporučit známému RSS zdroje
Sdílet: Linkuj Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook pridej.cz TopČlánky
autorka Stanislava Nopová.jpg
Záhlaví růžového boxu
Osobní dotazník autorky:
 
Narozena: planeta Země
Momentální bydliště: Evropa
Věk: cítím se skvěle
Výška: ubývá s věkem
Váha: přibývá s věkem
Vzdělání: všestranné
O psaní: moc mě baví
Rodina: pestrobarevná
 
Poznání:
Česká žena je univerzálnější než japonský robot.
 
Motto:
V temné noci nepřestávám vidět pestrobarevné hvězdy.
Přeji vám všem krásný život bez narušitelů pohody.
S úctou, Stanislava Nopová 
 
Zápatí růžového boxu

internetové knihkupectví eshop knihy.tv, co vám může náš eshop nabídnout?

Originální knihy z našeho internetového obchodu uvedou váš život do chodu * Kniha je přítel člověka, u nás najdete přátele * knihy.tv jako dobrý důvod ke čtení až do rána * Naše knihy jsou ideálním dárkem. Proč byste ale neobdarovali také sami sebe? * Z pohodlí domova získáte on-line nové zajímavé knihy a knížky * Pro nás je každý čtenář V.I.P. * Knihy a knížky od nás jsou ideální na dovolenou, prázdniny, pro volný čas i cestování * Nemusíte shánět naše knihy a knížky v knihkupectvích, nakupujte přímo u pramene * Naše knihy jsou levné, z výplaty vám uzobnou málo * Knihy spisovatelky Stanislavy Nopové jsou nevšedním čtením pro všední dny * V našem internetovém obchodě s knihami můžete zakoupit knihy bez registrace * Knížky k svátku, na narozeniny, sobě pro radost nebo jako dárek k Valentýnovi * Přejeme vám hezké zážitky s našimi knihami * internetové knihkupectví eshop knihy.tv je součástí nezávislého nakladatelství Chrysos 26.
knihy.tv © Copyright 2014, všechna práva vyhrazena.     Mapa stránek | Podmínky použití | Ochrana osobních údajů | Pro knihkupce | Affiliate program | RSS
Redakční systém Animáto.